logo

Privat off Piste Guiding ski&snb - Sölden, Arlberg
altPrivátní vedení jednotlivců a malých skupin ve volném terénu, je nejlepší způsob jak si užít freeriding v lyžařském středisku a jeho blízkém okolí. Program se přizpůsobuje vašim požadavkům a lyžařským dovednostem s cílem absolvovat ty nejlepší sjezdy a najít ty správné lajny.
Privátní vedení v lyžařském středisku si můžete naplánovat také jako zpestření vašeho standardního lyžařského zájezdu. Ve spolupráci s Freeride Center Sölden je možné si zdarma také vyzkoušet ty správně široké freeridové lyže.
Jízda ve volném terénu je v současné době stále populárnější. Ježdění mimo sjezdovky však vždy představuje určité nebezpečí. Lyžaři jsou ohroženi zejména lavinami.
Nutností pro jízdu ve volném terénu, je schopnost pracovat s lavinovým vybavením (pieps, sonda, lopata) a také znalost teorie lavin a pohybu v lavinovém terénu.
 Jsou dvě možnosti, jak jízdu v terénu bezpečně užít:
  • Pro budoucí aktivní jezdce - absolvovat lavinový kurz (nebo spíše několik kurzů), při kterém se naučíte používat lavinové vybavení, ale hlavně plánovat túry a sjezdy s ohledem na stupeň lavinového nebezpečí. Více na -  kurzy na přání.
  • Pro příležitostné jezdce – využít služby horského vůdce, který převezme plánování a bezpečnost za vás a to je právě privátní off piste guiding.
  • Tato služba je vhodná zejména pro jednotlivce a skupiny známých lidí 1-6 osob. Program se přizpůsobuje Vaší skupině a lyžařským dovednostem.

    Hlavní výhodou ježdění s vůdcem je také záruka těch nejlepších sjezdů v daném středisku. Jako takzvaní "lokals" se v terénu pohybujeme každý den a víme, kde je momentálně nejlepší sníh a dobré podmínky pro jízdu.
Privátní off pist guiding mohou samozřejmě využít i snowboardisté. Při smíšené skupině SKI-SNB jezdí vůdce na lyžích při skupině pouze SNB je průvodce také na snowboardu.
 
Lokality Solden, Arlberg, Piztal, jiné po dohodě
Termíny: Leden – duben dle dohody
Cena: 1 až 3 dny,   1 - 2 osoby  € 350/den, každá další osoba € 30/den
4 a více dní, 1- 2 osoby   € 320/den, každá další osoba € 30/den
Sleva při rezervaci 2 měsíce předem 5%
Cena zahrnuje: certifikoovaný vůdce UIAGM nebo Skiührer -  5h lyžování, vedení případně výuka v terénu pro 1-6 osob
Podmínky: Pro dobrý zážitek ze sjezdů je nutné zvládat techniku jízdy v hlubokém sněhu. V případě slabších lyžařských dovedností je úroveň přizpůsobena klientům a součástí vedení je i výuka lyžování v terénu.
Objednávka: telefonicky +420 603 530 547 nebo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 

Aktualně

Kalendář na tuto zimu, je už bohužel do konce března 2018 plný

Osmý díl pořadu
Skialpem to začalo s Č4 tentokrát s Rakouského Hochfügenu. Natáčeli jsme v lednu 2017Zima 2014/2015 je již za dveřmi. Doufejme, že bude pro lyžaře stejně přívětivá jako ta loňská (to není žert, sezóna 13/14 byla v Söldenu vynikajicí, chytali jsme sníh z jižního proudění).
Termíny campů pro letošní sezónu najdete v sekci lyže.

nové termíny freeridových campů pro sezónu 2013/2014 jsou tu!
Můžete si vybrat některý z termínů freeridecentra nebo se přihlásit na termín organizovaný speciálně pro Českou skupinu. Více v sekci lyže
Novinka. Freeridové safari po střediscích Sölden, Lech/ Zürs, Sankt Anton, Piztal 3.-7.3.2014

Termíny na sezönu 2012/2013

Další  sezóna 11/12 v Söldenu je před námi. Dokonce i paní zima si dal říct a už jsme si užili první prašanové dny na ledovci. Pro tento rok jsem kromě privátního vedení, vypsal několik campů speciálně pro české lyžaře. Vše o campech najdete na stránkách v sekci lyže

Jako připomínku loňské zimy si můžete prohlídnout třetí klip na stránkách Moab

Druhý  klip na stánkách MOAB.cz je na světě, můžete zde vidět pár záběrů z loňského ježdění

22.11.10  Přednáška o lavinách  - Divadlo pod lampu

Na stránkách MOAB.cz bylo spuštěno první videjko z loňského natáčení 

 

Banner
Banner
Banner
Banner

Fotogalerie

laviny-02.JPG

© 2009 Karel Kříž webdesign: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík