logo

Privat off Piste Guiding ski&snb - Sölden, Arlberg
altPrivátní vedení jednotlivců a malých skupin ve volném terénu, je nejlepší způsob jak si užít freeriding v lyžařském středisku a jeho blízkém okolí. Program se přizpůsobuje vašim požadavkům a lyžařským dovednostem s cílem absolvovat ty nejlepší sjezdy a najít ty správné lajny.
Privátní vedení v lyžařském středisku si můžete naplánovat také jako zpestření vašeho standardního lyžařského zájezdu. Ve spolupráci s Freeride Center Sölden je možné si zdarma také vyzkoušet ty správně široké freeridové lyže.
Jízda ve volném terénu je v současné době stále populárnější. Ježdění mimo sjezdovky však vždy představuje určité nebezpečí. Lyžaři jsou ohroženi zejména lavinami.
Nutností pro jízdu ve volném terénu, je schopnost pracovat s lavinovým vybavením (pieps, sonda, lopata) a také znalost teorie lavin a pohybu v lavinovém terénu.
 
Jsou dvě možnosti, jak jízdu v terénu bezpečně užít:
  • Pro budoucí aktivní jezdce - absolvovat lavinový kurz (nebo spíše několik kurzů), při kterém se naučíte používat lavinové vybavení, ale hlavně plánovat túry a sjezdy s ohledem na stupeň lavinového nebezpečí. Více na -  kurzy na přání.
  • Pro příležitostné jezdce – využít služby horského vůdce, který převezme plánování a bezpečnost za vás a to je právě privátní off piste guiding.
 
Tato služba je vhodná zejména pro jednotlivce a skupiny známých lidí 1-6 osob. Program se přizpůsobuje Vaší skupině a lyžařským dovednostem.

Hlavní výhodou ježdění s vůdcem je také záruka těch nejlepších sjezdů v daném středisku. Jako takzvaní "lokals" se v terénu pohybujeme každý den a víme, kde je momentálně nejlepší sníh a dobré podmínky pro jízdu.
 
Privátní off pist guiding mohou samozřejmě využít i snowboardisté. Při smíšené skupině SKI-SNB jezdí vůdce na lyžích při skupině pouze SNB je průvodce také na snowboardu.

 
Lokality Solden, Arlberg, Piztal, jiné po dohodě
Termíny: Leden – duben dle dohody
Cena: 1 až 3 dny,  1 osoba  € 320/den, každá další osoba € 25/den
4 a více dní,1 osoba  € 310/den, každá další osoba € 25/den; cena se řídí ceníkem Freeride Center
Sleva při rezervaci 2 měsíce předem 10%, při rezervaci 1 měsíc předem 5%
Cena zahrnuje: certifikoovaný vůdce UIAGM nebo Skiührer -  5h lyžování, vedení případně výuka v terénu pro 1-6 osob
Podmínky: Pro dobrý zážitek ze sjezdů je nutné zvládat techniku jízdy v hlubokém sněhu. V případě slabších lyžařských dovedností je úroveň přizpůsobena klientům a součástí vedení je i výuka lyžování v terénu.
Objednávka: telefonicky +420 603 530 547 nebo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 

Aktualně

POZOR
v sobotu 7.11. se můžeme potkat na přednášce o freeridu na festivalu OBZORY. stránka festivalu zde


Zima 2014/2015 je již za dveřmi. Doufejme, že bude pro lyžaře stejně přívětivá jako ta loňská (to není žert, sezóna 13/14 byla v Söldenu vynikajicí, chytali jsme sníh z jižního proudění).
Termíny campů pro letošní sezónu najdete v sekci lyže.

nové termíny freeridových campů pro sezónu 2013/2014 jsou tu!
Můžete si vybrat některý z termínů freeridecentra nebo se přihlásit na termín organizovaný speciálně pro Českou skupinu. Více v sekci lyže
Novinka. Freeridové safari po střediscích Sölden, Lech/ Zürs, Sankt Anton, Piztal 3.-7.3.2014

Termíny na sezönu 2012/2013

Další  sezóna 11/12 v Söldenu je před námi. Dokonce i paní zima si dal říct a už jsme si užili první prašanové dny na ledovci. Pro tento rok jsem kromě privátního vedení, vypsal několik campů speciálně pro české lyžaře. Vše o campech najdete na stránkách v sekci lyže

Jako připomínku loňské zimy si můžete prohlídnout třetí klip na stránkách Moab

Druhý  klip na stánkách MOAB.cz je na světě, můžete zde vidět pár záběrů z loňského ježdění

22.11.10  Přednáška o lavinách  - Divadlo pod lampu

Na stránkách MOAB.cz bylo spuštěno první videjko z loňského natáčení 

 

Banner
Banner
Banner
Banner

Fotogalerie

lyze-02.JPG

© 2009 Karel Kříž webdesign: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík